Sandomierz to nadwiślańska miejscowość położona w województwie świętokrzyskim. Miasto wzniesione zostało na siedmiu wzgórzach, to przyczyniło się do określania Sandomierza „małym Rzymem”. Jeśli jeszcze nie interesują Cię noclegi w Sandomierzu, sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miasto!

Ale to nie ta atrakcja zrobiła z Sandomierza perełkę świętokrzyskiego i lokalną stolicę turystyki. Sandomierz stał się popularny po emisji serialu Ojciec Mateusz, w którym główną rolę zagrał Artur Żmijewski. Serial to opowieść o księdzu Mateuszu Żmigrodzkim, który jako detektyw-amator pomaga policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Pomysł oparto na włoskim formacie Don Matteo, który wcześniej także emitowano w polskiej telewizji.

Kryminalne zagadki Sandomierza

Właśnie w ten sposób nieco wyśmiewano serial, nie można jednakże zaprzeczyć, że Sandomierz dzięki serialowi stał się dość popularny, a w samym mieście noclegi zaczęły wyrastać niczym grzyby po deszczu. Jeśli szukasz nocleg Sandomierz, sprawdź poniższą listę!

Impreza okolicznościowa w Sandomierzu

Wiosna to prawdziwy wysyp imprez okolicznościowych. To właśnie wtedy najczęściej odbywają się chrzty święte, komunie święte, sporo młodych par decyduje się również na swój ślub w maju, czerwcu lub kwietniu.

Read More

Wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Sandomierz to wyjątkowe miejsce pod każdym względem. Jest idealnym połączeniem bogactwa historycznego z niesamowitą przyrodą, która otacza miasto z każdej strony. Wzgórza, Stare Miasto, góry, Wisła, kościoły – to wszystko tworzy niesamowity klimat tego miasta. Spójne połączenie tych elementów daje możliwość doświadczyć wiele w tym mieście.

Read More

Grill Solo – restauracja i noclegi Sandomierz

Grill Solo to restauracja i noclegi w Sandomierzu. Jeśli szukasz pokoju w świętokrzyskim, koniecznie musisz się tutaj zatrzymać! Oprócz noclegów, Grill Solo karmi gości w restauracji, świadczy usługi cateringowe i organizuje imprezy okolicznościowe.

Read More

Interesują Cię noclegi Sandomierz?

Jednym z popularniejszych noclegów w Sandomierzu jest hotel Grill Solo, ulokowany w niedalekiej odległości od centrum.

Warto przestudiować wszystkie pozostałe atrakcje turystyczne Sandomierza, jak Zamek królewski czy Katedra. Zastanawiasz się nad wypadem do Sandomierza? Już teraz znajdź noclegi w Sandomierzu dzięki naszej stronie. Postaramy się systematycznie dodawać informacje na temat pokoje w Sandomierzu.